Naše město spadá do ochranného pásma, kde platí přísná veterinární opatření. Kvůli novému nálezu se stávající omezení prodlužují.
Lhůta 30 dní se nyní počítá od „nultého dne“, kterým je 22. února 2026. Pokud se neobjeví žádné další ohnisko, opatření skončí v úterý 24. března. Prvním dnem v běžném režimu by tak byla středa 25. března.
Prosíme všechny chovatele o důsledné dodržování hygienických pravidel a sledování zdravotního stavu drůbeže.
Více informací najdete v přiloženém souboru.