Navigace

Obsah

Dvořákův festival míří i do Skutče

Typ: ostatní
Dvořákův festival míří i do SkutčeJiž v zimních měsících, kdy jsme se začali obávat, že ani realizace letošního ročníku festivalu Tomáškova a Novákova hudební Skuteč nebude možná, jsme obdrželi nabídku zapojit se jako jedno z měst a míst v ČR do programu 63. ročníku Dvořákova festivalu.

Tento hudební festival byl založen již v 50. letech 20. století a v letošním roce byla jeho tradice obnovena. Snahou pořadatele, kterou je Umělecká agentura Braunensis Art, je představit Dvořákovu tvorbu nejen v klasické podání, ale také ji interpretovat v nových neotřelých aranžích a stylech či netradičních nástrojových složeních. Původně měl celý festival probíhat v termínu 01.05. – 08.08.2021, s ohledem na situaci se termín posunul na 17.06. - 10.10.2021.

Ve Skutči by se v rámci Dvořákova festivalu měl 29. července v kostele Nanebevzetí Panny Marie uskutečnit koncert nazvaný Jako zázrakem, v němž by zazněla hudba skladatelů působících v Paříži doplněná přednesem poezie francouzských básníků.

Protagonisty koncertu budou Gran Duetto Concertante (flétna, kytara) a herečka Taťjana Medvecká. Podrobnosti na:  https://www.dvorakuvfestival.cz/koncert/skutec/. Zde najdete i přehled všech koncertů a míst, kde se tyto uskuteční, včetně zajímavostí o nich a další podrobnosti.

Předprodej vstupenek za 200 Kč zahájíme 7. června v 7:00.


Vytvořeno: 31. 5. 2021
Poslední aktualizace: 9. 6. 2021 08:11
Autor: Matěj Zelinka