Navigace

Obsah

Skutečské noviny v soutěži Radniční listy roku 2020

Typ: ostatní
Abychom věděli, jak Skutečské noviny obstojí v konkurenci ostatních informačních měsíčníků, přihlásili jsme je v únoru do soutěže Radniční listy 2020. V březnu jsme obdrželi oznámení o postupu do krajského kola a v dubnu rozhodnutí o výsledku. Skutečské noviny byly vyhodnoceny jako 3. nejlepší měsíčník radnice na okrese Chrudim a jako 4. v Pardubickém kraji.

Velmi dobře bylo hodnoceno grafické zpracování včetně titulní strany, texty, kvalita fotografií, obsahová rozmanitost. Zpracování on line archivu bylo hodnotiteli oznámkováno jako perfektní. Co naše noviny postrádají, je edukativní (výchovný) obsah, což se budeme snažit napravit. Stejně jako malý font písma, který může být pro seniory těžce čitelný. Zábavní obsah je průměrný, ale praktičnost informací vysoká.

Z písemného hodnocení vybíráme: „Jedná se o periodikum skutečně novinového typu, který je dnes již méně obvyklý, ale rozhodně je to zajímavý způsob informování obyvatel a dá se říct, že v souladu s novodobými enviromentálními nároky - noviny jsou na recyklovaném papíře a díky velkému formátu je menší spotřeba papírů (nemají obálku atd.). Noviny jsou přehledné, fotografie velmi kvalitní a tiskárna je tiskne v lepším rozlišení, než je zvykem v běžných denících (díky odlišné technologii tisku). Celkově se jedná o kvalitní a zajímavé periodikum.“  


Vytvořeno: 28. 4. 2020
Poslední aktualizace: 28. 4. 2020 07:37
Autor: Matěj Zelinka